Jak lepit?

Pro co nejlepší výsledek lepení je nutné dodržovat co nejpřesněji návod k lepení!
 Lámací nůž, tzv. „řezák“ je nutné mít opravdu ostrý, aby se fólie při řezání nepoškodila.
 Důsledné odmaštění prkna je důležité proto, aby se lepidlo dobře přichytilo na povrch snowboardu.

Odmaštění

Nejlépe technickým benzínem, technickým lihem, surfacerem nebo jiným čističem na podobné bázi.

Důsledné odmaštění prkna je důležité proto, aby se lepidlo co nejlépe přichytilo na povrch. 

Umístění

Fólii včetně té přenosové (to je ta, která se sundavá ze spodu samolepek) rozprostřeme na prkno a napasujeme tak, aby přesně seděla.

Fixace

Nyní potřebujeme, aby se fólie nehnula z místa. Nejlepší způsob je připevnit ji k podlaze papírovou lepící páskou, nebo zatěžkat jakýmkoliv dostatečně těžkým závažím.

Lepení

Z jednoho rohu sloupneme přenosovou fólii pouze do jedné třetiny z celkové délky a tuto část přeložíme na druhou stranu, lepící stranou nahoru. Tím se nám uvolní ruce. Přebytečnou přenosovou fólii buďto zarolujeme nebo řezákem, popř. dostatečně ostrým nožem, odřežeme. Od místa, kde je zarolovaná (odřezaná) přenosová fólie, pokládáme fólii lepící plochou směrem ven k okraji prkna.

Otočíme se a zarolovanou přenosovou fólii postupně dál stahujeme z té polepové, a tu postupně lepíme až na konec. Pokud je to potřeba, tak stěrkou (dá se použít jakákoliv karta, např. kreditka, občanka, …) zarovnáváme a vytlačujeme vzduchové bublinky. Ty by ale při správné aplikaci vznikat neměly.

Ořezání

Ostrým řezákem odřízneme fólii podél okrajů prkna.

Nahmatáme otvory k upevnění vázání a prořízneme je.

Zažehlení

Fólie na sobě mají tzv. „mladé“ lepidlo. K jeho aktivaci dochází působením tepla. Do té doby, než se aktivuje, je ještě možné fólii odlepit a nalepit znovu nebo poupravit drobné defekty. Po aktivaci lepidla už není snadné fólii odlepit a dochází k její fixaci na desce. 

V případě oblých hran a prohlubní je potřeba zafoukání obzvlášť důležitá. Horkem se fólie povolí a přizpůsobí se tvaru. Jen se to s tím horkem nesmí přehnat, aby se nepoškodila laminace!